وردپرس چیست؟

وردپرس چیست

وردپرس چیست؟

برای اینکه بتونیم وردپرس رو تعریف کنیم اول باید با مفهوم سیستم مدیریت محتوا آشنا بشیم.

سیستم مدیریت محتوا چیست؟

سیستم مدیریت محتوا نرم افزاریست که به کاربران اجازه تولید ، انتشار و مدیریت محتوا را میدهد ، بدون آنکه نیاز باشد کاربر درگیر پیچیدگیهای مربوط به برنامه نویسی شود. حالا که با سیستم مدیریت محتوا آشنا شدید میتونیم وردپرس را تعریف کنیم.

وردپرس چیست؟

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا رایگان و متن باز برای ایجاد و مدیریت صفحات سایت است که با زبان PHP پیاده سازی شده است و از پایگاه داده MY SQL برای ذخیره سازی داده های خود استفاده می کند. شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که متن باز بودن وردپرس یعنی چی. در زیر این مفهوم را برایتان شرح داده ایم.

منظور از متن باز بودن وردپرس چیست؟

متن باز بودن وردپرس به شما این امکان را می دهد که به کدهای وردپرس دسترسی داشته باشید و چنانچه دانش برنامه نویسی داشته باشید بتوانید هر قسمت از آن را به گونه ای که نیاز دارید شخصی سازی کنید و تغییر دهید. معمولا متن باز بودن یک سیستم کمک زیادی به رشد اون سیستم می کند که یکی از دلایل محبوبیت وردپرس نیز همین امکان آن می باشد.

پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید.
هفت ویژگی وردپرس که باعث محبوبیت آن شده

وردپرس با توجه به ویژگی هایی که دارد مورد توجه بسیاری از طراحان وبسایت قرار گرفته است و بسیاری از سایت ها با توجه به هزینه راه اندازی پایین آن و همچنین قابلیت اضافه کردن ویژگی های مختلف با نصب افزونه ها در وردپرس این روزها با سیستم مدیریت محتوا وردپرس طراحی می شوند. قابلیت های وردپرس به اینجا هم محدود نمی شوند و در مقاله ای جداگانه این مزایا را به طور کامل بررسی کرده ایم که لینک آن را در پاراگراف بالا مشاهده می کنید. پیشنهاد می کنم حتما آن مقاله را مطالعه فرمائید تا با این موارد به طور کامل آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید