دامنه و هاست چیست؟

دامنه و هاست

دامنه و هاست اولین مواردی هستند که برای راه اندازی سایت به آنها نیاز دارید. برای همین منظور باید با مفهوم دامنه و هاست آشنا باشید. در این مقاله آموزشی مفاهیم دامنه و هاست به صورت کامل و ساده شرح داده شده اند.

دامنه چیست؟

دامنه آدرسی است که افراد از طریق آن به سایت شما مراجعه می کنند. به عنوان مثال آدرس سایت ما Sad3gh.ir می باشد و شما با وارد کردن این آدرس در مرورگر خود وارد این سایت می شوید. دامنه از دو قسمت اصلی تشکیل شده است ، یکی نام دامنه و دیگری پسوند دامنه. در مثال فوق ( Sad3gh.ir ) Sad3gh نام دامنه و ir پسوند دامنه می باشد. یکی از موارد مهم در ثبت دامنه انتخاب نام دامنه مناسب و مرتبط با حوزه فعالیتتان می باشد ، پس در انتخاب نام مناسب برای سایت خود دقت نمایید. سعی کنید از عباراتی برای نام دامنه خود استفاده کنید که ساده باشند و راحت تر به ذهن کاربرانتان سپرده شود.

هاست چیست؟

برای ذخیره سازی اطلاعات در سایت نیاز به فضا می باشد. هاست فضایی است که اطلاعات سایتتان ( مثل عکس ، فیلم و … ) در آن ذخیره می شود. با توجه به حجم اطلاعاتی که قصد دارید در سایت خود بارگذاری نمایید فضای هاست خود را انتخاب نمایید. معمولا فضای هاست قابل ارتقا می باشد و شرکت های هاستینگ به شما این امکان را می دهند که در صورت نیاز به فضای بیشتر با پرداخت ما به تفاوت فضای هاست خود را افزایش دهید. معمولا هاست ها دارای منابعی همانند پردازنده و رم ( حافظه جانبی ) می باشند که این موارد را باید با توجه به تعداد کاربرانی که بصورت همزمان از سایت شما بازدید می کنند انتخاب نمایید. در ابتدا که سایت خود را راه اندازی می کنید طبیعی است که بازدید کنندگان زیادی ندارید و میتوانید در ابتدا با هاست های معمولی شروع و با افزایش بازدید سایتتان از هاست های قوی تری استفاده نمایید.

پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را نیز مطالعه نمایید.
وردپرس چیست؟

مباحث مربوط به دامنه و هاست بسیار گسترده می باشد ولی ما در این مقاله سعی کردیم مفهوم موارد فوق را به ساده ترین روش توضیح دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید